Filizlerin Mucizeleri

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kavramını hayata geçirmeyi hedefleyen,
bol ödüllü ve kadınlar için mucizeler üreten proje !

Proje Hakkında

Faaliyetlerini Koç Holding’e bağlı olarak sürdüren ve Türkiye’nin önemli kurumsal firmalarından biri olan Türk Traktör’ün tarımda ve ağır sanayide kayıtlı kadın istihdamını artırmak, kız öğrencileri meslekî öğrenime yönlendirmek ve bilinçli kadın çiftçiler yetiştirmek amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi Filizlerin Mucizeleri’nin tüm görsel ve işitsel içeriklerinde, Siu Digital imzası var. Proje kapsamında, kurumları adına birçok yerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği üzerine eğitimler veren TürkTraktör çalışanlarından aldığı eğitimlerle, kadının toplumdaki yeri ve toplumsal eşitliğin sağlanması için gerekenler konusunda bilgilenen arkadaşlarımız, kalplerindeki en özel yeri bu projeye ayırdılar. “Gelin, birlikte mucizeler üretelim!” mottosuyla çıktığımız yolda, şimdiden, 4 ödülün sahibi olduk!

Projenin Öyküsü

Türk Traktör, Filizlerin Mucizleri projesinin her anlamda görünen yüzünün tasarlanması ve digital stratejinin belirlenmesi konusunda Siu Digital’a güvendi. Markanın talepleri doğrultusunda Filizlerin Mucizeleri projesi için aşşağıdaki hizmetler sunuldu.

  • Kurumsal Kimlik Tasarımı
  • Proje Filmi
  • Röportaj Filmi
  • İnternet Sitesi Tasarımı ve Kodlaması
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Etkinlik Videoları
  • En Başarılı Koçlular (EBK) Yarışma Sunumu Tasarımı

Markadan alınan briefler ve ortak belirlenen stratejiler doğrultusunda yaratıcı ekibimiz, keşfedilen ihtiyaçlara etkili çözümler üretti. Projenin misyonuna uygun biçimde düşünülen ve uygulanan kurumsal kimlik tasarımları, özelleştirilmiş internet sitesi, hedef kitle ile duygusal bağ kurması amacıyla çekilen reklam filmi, TürkTraktör’ün kadın çalışanları ile hazırlanan röportaj videosunun üretilmesi ve proje kanallarının sosyal medya yönetimi hizmetleri; projenin bilinirliğine gözle görülür bir katma değer sağladı.

Projenin Çıktıları

Proje kapsamında, hayallerini gerçeğe dönüştürerek, Karabuğday üretip, ürünleştiren çiftçi kadınlarımız, istihdam edilen meslek lisesi mezunu kızlarımız ve TürkTraktör’ün kadın çalışanlarının verdiği emeklere, etkin sosyal medya yönetimi, işlevsel ve göze hitap eden kurumsal kimlik tasarımı ve duygusal reklam filmi, hedeflenen etkinin sağlanmasında ve projenin bilinirliğinin artmasında önemli bir katkı yaptı. Görsel ve işitsel kimliğinin yanında, yarışma sunumu da Siu Digital tarafından oluşturulan Filizlerin Mucizeleri projesi, Koç Holding çatısı altında yer alan şirketlere verilen En Başarılı Koçlular ödüllerinde, “Çevreye ve Topluma Değer Katanlar” kategorisinde, 2017 ylında, Türk Traktör’e ödül kazandırdı.

Projede Görev Alan Departmanlar

Sektörel analizler tamamlandıktan sonar, iş analizi ekibinin yönlendirmesi ile yaratıcı içerik ekibinden web yazılıma, video prodüksiyondan animasyona, grafik tasarımdan sosyal medya birimine kadar; Siu’nun tüm departmanları, Filizlerin Mucizeleri projesinde canla başla görev aldı.

Animasyon

Sosyal Medya

Video Prodüksiyon

Grafik Tasarım

Yazılım

Şimdi?

Video prodüksiyon ekibimiz, Filizlerin Mucizeleri projesi için video üretim desteğini sürdürürken bir yandan da Sosyal Medya ekibimiz, projenin sosyal medya kanallarını etkin biçimde yönetmeye devam ediyor

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart